POLIȚIA A DEPISTAT UN BĂRBAT RĂNIT LA VÂNĂTOARE ÎN EXTRAVILANUL SATULUI CARACUI, RAIONUL HÂNCEŞTI
Polițiștii au găsit un bărbat rănit la vânătoare la marginea satului Caracui, raionul Hâncești. După cum a comunicat pentru „INFOTAG” serviciul de presă al Ministerului Afacerilor Interne, acesta este şeful direcţiei teritoriale a Inspectoratului pentru protecţia mediului Hânceşti, Vasile Moraru.
Bărbatul de 34 de ani a fost transportat la spital. După ce și-a revenit, bărbatul a declarat că s-a împușcat accidental. Totodată, organele de drept investighează incidentul examinând şi alte versiuni ale celor întâmplate.
Moraru a participat la o vânătoare de mistreți împreună cu 16 rude. Toți sunt deținători legali de arme, iar vânătoarea a fost efectuată pe un teren autorizat. Oamenii legii examinează diverse versiuni și studiază toate circumstanțele, pentru a clarifica cine l-a împușcat pe Moraru. După incident, toate armele au fost confiscate și două persoane au fost reținute.