1. Portal de divertisment
  2. Știri
  3. Politică
  4. Reacția lui Chirtoacă la bătăia dintre Ex-viceministrul de Interne Ghenadie Cosovan și ex-consilierul prezidențial, Sergiu Tofilat
22:57 - 20.07.2021
1
0 /5 Stars by
0
0

Reacția lui Chirtoacă la bătăia dintre Ex-viceministrul de Interne Ghenadie Cosovan și ex-consilierul prezidențial, Sergiu Tofilat

Reacția lui Chirtoacă la bătăia dintre Ex-viceministrul de Interne Ghenadie Cosovan și ex-consilierul prezidențial, Sergiu TofilatReacția lui Chirtoacă la bătăia dintre Ex-viceministrul de Interne Ghenadie Cosovan și ex-consilierul prezidențial, Sergiu Tofilat

Dorin Chirtoacă nu a întârziat să vină cu o reacție la cele întâmplate în direct, în platoul emisiunii de la Jurnal TV, „Ora Expertizei”.

Acesta a postat un mesaj pe o rețea de socializare, în care a scris deschis ce crede despre acest conflict.

“Dă-l văi nafig, și-o ahirit!” - nivel de consilier prezidențial care sare la bătaie.
Așa încep “vremurile bune”, din partea consilierului prezidential SergiuTofilat - sărind la bataie, la fel ca brutele lui Dodon, săptămânile trecute. Cum a trecut “toate filtrele”, acest personaj instabil psihic?
Tofilat l-a numit pe Cosovan - lepadătură. Acesta l-a stropit cu apă. Tofilat a sărit la bătaie. În rest se vede totul.
Conform legii, cel care a aplicat forța fizică răspunde penal.
Dacă ești stropit cu apă, poți răspunde în același mod, dar nu cu pumnii. Strict legal, chemi poliția pentru stropitul cu apă și ceri constatarea faptei ilegale - act de huliganism.
Fiind și la televizor, cu atât mai mult nu ai dreptul să recurgi la violență, la bătaie.
După ce l-a gâtuit și l-a lăsat inconștient pe Cosovan, a aruncat fraza în cauză cu “dă-l nafig”, similară cu lasă-l să moară.
Domnul Cosovan, a fost îngrijit de Gheorghe Petic și și-a revenit. A fost chemată ambulanăa.
I-am cerut lui Tofilat sa-și ceară scuze de la Cosovan, lucru care nu a avut loc.
Un espisod similar a existat și într-o ședință a CMC, în 2019, când Tofilat a sărit la bătaie la subsemnatul.
Am fost în nenumărate situații, în care la mine s-a sărit la baătaie, niciodată însă nu am ripostat. Condamn cu vehemență violența, orice motive ar avea la bază.
Fratele său, Oleg Tofilat, a fost numit recent director la Calea Ferată, ceea ce se numește cumătrism și nu “filtre”:
Trageți concluzii ce fel de “reprezentant al societății civile”, “om bun”, “consilier prezidențial” și “vicepreședinte de Partid al Schimbării” avem.

Publicat de:Рустам
Для возможности комментировать пройдите .

Știri rubrici

18+ Portal de divertisment www.dosug.md - cel mai bun site cu actualizări zilnice. Totul este cel mai proaspăt: recreere și divertisment pe hartă, pe știri și publicații facturi , filme , anunțuri ...), dating, forum, totul pentru nunti, poze, glume, avem umor online zilnic! Actualizarea permanentă a locurilor de recreere și divertisment știri curente, anunțuri, posturi vacante noi. Efectuați o căutare pe hartă locurile de activitate. Îți place să călătorești? cele mai proaspete excursii. Cu noi Există glume pe videoclipul pe care îl puteți viziona online. Noi facem selecții în cazul în care stelele populare de la Hollywood în fotografie sunt relaxante și distracție, scandaluri de stele, celebrități într-un bikini.
Disclaimer: Toate drepturile de publicitate audio, video, grafice și materialele de text aparțin proprietarilor lor.
© 2011–2025
Top
Așteptați redirecționarea
Așteptați redirecționarea
Mesajul
Продолжая использовать наш сайт, вы даете согласие на обработку файлов cookie, которые обеспечивают правильную работу сайта. Благодаря им мы улучшаем сайт, обслуживание и товары.
Подтверждаю Подробнее